Panele ścienne 3D – nowoczesny sposób na aranżację ścian

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze staje się aranżowanie mieszkania na niecodzienne, oryginalne sposoby. Jednym z najnowszych rozwiązań wchodzących na polski rynek są dekoracyjne panele ścienne 3D. Ten bardzo interesujący sposób na zorganizowanie własnego lokum zachwycił już wielu klientów na całym świecie, dlatego zachęcamy do zapoznania się bliżej z tym tematem.

Czym są panele ścienne 3D

Panele 3D są to kasetony ścienne o wypukłych kształtach, prezentujących najróżniejsze wzory w zależności od zamysłu projektanta i potrzeb konsumenta - mogą to być np. zwierzęta, obiekty, figury geometryczne czy zwykłe szlaczki. Po ułożeniu ich na ścianie tworzą spójny trójwymiarowy obraz, stąd właśnie nazwa panele 3D. Odpowiednio dobrane i zamontowane, z prostego wnętrza czynią designerskie pomieszczenie, które całkowicie odmienia charakter całego mieszkania. To niewątpliwie jeden z ciekawszych pomysłów na dekorację wnętrza w porównaniu do nudnych, płaskich ścian pomalowanych jednolitą farbą.

Rodzaje paneli 3D

Poza całą masą różnych wzorów, które można ułożyć na dekorowanych ścianach, panele ścienne 3D są też tworzone z kilku rodzajów materiałów. Różnią się one przede wszystkim wyglądem, który zasadniczo wpływa na ogólne wrażenie z wyglądu mieszkania. Najpopularniejsze rodzaje paneli to m.in. panele gipsowe (malowane albo surowe do barwienia samemu), betonowe (o jasnoszarym kolorze), z płyt MDF (malowane białym podkładem) czy z poliuretanu (idealne do wyciszenia pomieszczenia). Innymi niebanalnymi rozwiązaniami są panele tapicerowane - miękkie i niezwykle estetyczne - albo ażurowe o fenomenalnym, nowoczesnym wyglądzie.

Panele dekoracyjne

Można również skorzystać z takiego tradycyjnego surowca jak drewno - w połączeniu z dekoracyjnymi, wzorzystymi panelami 3D potrafi wyglądać niesamowicie, a przy tym posiadać naturalny, surowy charakter, co w połączeniu daje nam prawdziwie piorunujący efekt.

Dlaczego warto skorzystać z paneli ściennych 3D

Panele 3D świetnie sprawdzają się nie tylko w pojedynczych pokojach, ale i w całym mieszkaniu. Różnorodność materiałów pozwala na zastosowanie tego designu również w miejscach narażonych na wilgoć, takich jak łazienka czy kuchnia (tutaj zalecane są płyty gipsowe). Nie są też trudne w montażu, gdyż w większości przypadków wystarczy klej montażowy lub gipsowy, by panele były gotowe. Należy również przypomnieć, że są one dostępne w wielu wzorach, kształtach i kolorach, więc każdy będzie mógł znaleźć coś idealnie dopasowanego do jego gustów.

A ceny? Są przede wszystkim uzależnione od materiału płyty, ale również od producenta. Przykładowo, panele wykonane z gipsu o wymiarach 150x250 cm kosztują nawet 2 000 zł. Cena płyty betonowej to ok. 400 zł za 1 m2, zaś kwota, jaką trzeba zapłacić za panele drewniane to minimum 500 zł za 1 m2.