Dekoracyjne poduszki do salonu – jak je dobrać do otoczenia?

Dekoracja wnętrz jest w tej chwili niezmiernie istotna – tak jak kiedyś swoim ubiorem, tak teraz i aranżacją swojego miejsca zamieszkania możemy odzwierciedlić swoje upodobania, gusty i pasje. Szczególnym miejscem w każdym domu jest zaś salon, w którym nie tylko gromadzi się rodzina, lecz do którego zapraszamy gości.

Często na podstawie wyglądu salonu wyrabiają sobie oni opinię o całym mieszkaniu. Posługując się przeróżnymi dodatkami, jesteśmy w stanie odmienić przestrzeń – dlatego wszelkie dodatki i dekoracje są bardzo ważne. Jednym z najczęściej wybieranych elementów dekoracyjnych jest ozdobna poduszka – a raczej poduszki, ponieważ zwykle używamy więcej niż jednej. Jak dobrać je do otoczenia, żeby tworzyły z resztą elementów spójną całość? Doradzamy!

Poduszki dekoracyjne – czy na pewno potrzebne?

Zanim zaczniesz szukać poduszki dekoracyjnej do swojego salonu, albo całego ich kompletu, przypatrz się uważnym okiem całej przestrzeni i oceń, czy rzeczywiście taki dodatek jest w nim potrzebny. Ma to rzecz jasna zastosowanie we wszystkich wnętrzach! Czasami chcemy coś kupić jedynie dlatego, że nam się spodobało, albo widzieliśmy coś u znajomego. Niekoniecznie jednak rozwiązania podpatrzone u innych sprawdzą się w Twoim salonie.

Jeśli posiada on już wiele różnych elementów dekoracyjnych, a jest stosunkowo mały, gdy doda się do niego jeszcze poduszki, zamiast zdobić sprawią wrażenie przesady. Efekt nie będzie zadowalający – dlatego trzeba naprawdę szczerze przyznać przed samym sobą, czy takie poduszki są potrzebne. Ewentualnie możemy pozbyć się innej ozdoby na rzecz właśnie owych poduszek.

Poduszki do salonu

Poduszki dekoracyjne – jak wybrać najlepsze?

Wybierając poduszki do salonu, trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech, które odróżniają poszczególne modele. Chodzi o:

- rozmiar

- kształt

- estetykę

- kolorystykę

- materiał.

Ostatnią z odmiennych cech jest cena – a poszczególne modele i firmy oferują klientom naprawdę różne ceny. Liczy się również i to, czy dana poduszka posiada zdejmowane pokrycie. Jeśli tak, będzie można ją lepiej i dokładniej wyczyścić. Warto wziąć to pod uwagę przy zakupie. Tym bardziej, że można kupić w licznych sklepach także same, ozdobne poszewki – przy modelu ze ściąganą poszewką możemy co jakiś czas używać innej, żeby rzecz ta zawsze prezentowała się świeżo i ładnie.

Jest kilka zasad, których musimy się trzymać. Przede wszystkim wielkość poduszki musi być dostosowana do miejsca, na którym się znajdzie. Ogromna poducha położona na małym fotelu raczej nie wygląda ładnie. Jeśli chodzi o kolorystykę, można zdecydować się na poduszkę dopełniającą jakieś wnętrze, albo przełamującą jego monotonię. Są poduszki stonowane, wzorzyste, okrągłe, kwadratowe, z różnych materiałów (nawet futrzane). Nie wszystko jednak sprawdzi się wszędzie.