Jak wybrać komodę do salonu?

Komoda jest zaliczana do dość typowych mebli salonowych. Charakteryzuje się przy tym nie tylko wysokim stopniem funkcjonalności, ale i walorami estetycznymi. Można przy tym dobrać ją w sposób podkreślający modny wystrój danego wnętrza. Oczywiście, wcześniej warto zadać sobie pytanie o to, na co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Od czego zacząć?

Jeszcze zanim zaczniemy analizować dostępne w sprzedaży oferty komód, powinniśmy zastanowić się nad tym, w którym miejscu w salonie ma się znaleźć miejsce dla takiego mebla. Dobrze jest też wiedzieć z wyprzedzeniem, jakie funkcje ma do spełnienia komoda w naszym przypadku. W wielu domach znajduje się ona pod telewizorem i trudno nie zgodzić się z tym, że jest to naprawdę dobra alternatywa dla klasycznych stolików pod telewizor, często dość małych, nawet, jeśli przystosowanych do ciągnięcia kabli. Komoda ma nad nimi tę przewagę, że jest nam w stanie zapewnić znacznie większą przestrzeń przeznaczoną do przechowywania akcesoriów telewizyjnych. Co więcej, jest znakomitą opcją wtedy, gdy nasz domowym telewizor ma dość duży rozmiar albo jest stosunkowo ciężki.

W niektórych domach ciągle jeszcze istnieje również zapotrzebowanie na komodę pod sprzęt muzyczny. Przestrzeń dzienna sprawdza się przecież znakomicie jako ta, w której przechowuje się sprzęt przeznaczony do tego, aby odtwarzać muzykę. W niewielkich mieszkaniach możemy też spotkać komodę na bieliznę.

Komoda do salonu

To właśnie w niej przechowywane są ubrania, trudno więc dziwić się, że za najbardziej funkcjonalne najczęściej są uznawane modele wyposażone w szuflady. Ciekawą opcją jest też komoda na tekstylia stołowe i salonowe, nie powinno przy tym zaskakiwać i to, że niejednokrotnie jest w niej przechowywana także pościel.

O czym pamiętać poszukując komody do salonu?

Jeśli decydujemy się na zakup komody z myślą o pokoju dziennym, w pierwszej kolejności zastanówmy się nad tym, jaki powinien być jej kolor. Tylko od nas zależy przecież, czy mebel ten ma rzucać się w oczy, czy też lepiej będzie, jeśli komoda będzie się stapiała z otoczeniem, w jakim się znajduje. Jeśli nasz salon jest utrzymany w stylu skandynawskim, naturalnym rozwiązaniem wydaje się w tym przypadku komoda biała. Jeśli jednak mamy jasne ściany i chcemy, aby komoda rzucała się w oczy, zawsze możemy postawić na kontrastujący z nimi model w czarnym kolorze.

Innym ważnym kryterium jest te, które wiąże się z szeroko rozumianą estetyką. Dziś producenci w żaden sposób nie ograniczają nam wyboru, komoda może być więc zarówno meblem o prostym kształcie i równych krawędziach, jak i takim, w którym rzeźbione elementy są widoczne już na pierwszy rzut oka. Jeśli nasze pomieszczenie nie jest zbyt duże, zawsze możemy zdecydować się na komodę narożną, która będzie się w nim znakomicie sprawdzać.