Fotel gabinetowy - jaki wybrać? Który będzie najlepszy?

Nie od dziś wiadomo, że komfort w miejscu pracy ma ogromny wpływ na jej jakość. Jednym z najważniejszych elementów wystroju gabinetu jest fotel biurowy, który powinien łączyć ze sobą kwestie wygody oraz estetyki. Warto zastanowić się na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego fotela.

Jaki fotel gabinetowy wybrać?

Poszukując fotel biurowy, który będzie spełniał nasze wymagania, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

Konstrukcja i gabaryty –  warto wybierać modele o solidnej i wytrzymałej konstrukcji, które sprawdza się przy każdym obciążeniu (dla osób o wyższej masie ciała poleca się fotele, które mają wzmacnianą konstrukcję). Istotną kwestią jest także sama wielkość oraz ilość zajmowanego miejsca.

Funkcjonalność – fotel gabinetowy może posiadać klasyczne nóżki, koła, a także obrotowe siedzisko. Do pracy pry biurku i przy komputerze sprawdzi się fotel gabinetowy obrotowy, który zapewnia wysoki komfort użytkowania. Warto zwrócić uwagę na regulację wysokości, oparcia oraz inne funkcje dodatkowe, które przesądzą o tym, że będzie szczególnie wygodną propozycją.

Fotel gabinetowy

Materiał wykonania – to kwestia wpływająca zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność fotela. Fotel gabinetowy biały z tekstylnym obiciem może wyglądać efektownie, jednak jego czyszczenie nie będzie zbyt łatwe. Najbardziej praktyczne rozwiązania to fotele w obiciu tekstylnym w ciemniejszych kolorach albo fotel ze skóry prawdziwej lub ekologicznej. Takie powierzchnie łatwo się czyści, a jedynym mankamentem może okazać się wysoka cena.

Kolor – oferta foteli biurowych obejmuje propozycje we wszelkich możliwych kolorach i wzorach, lecz warto sięgnąć po odcień dopasowany do pozostałych elementów wyposażenia gabinetu. Za najbardziej praktyczne uchodzą ciemne kolory, ale w przypadku foteli z obiciem ze skóry prawdziwej lub ekologicznej, barwa nie ma dużego znaczenia, gdyż ich czyszczenie jest łatwe.

Estetyka – fotel biurowy powinien odpowiadać aranżacji całego gabinetu, co ułatwi nam wybór pomiędzy klasycznym, eleganckim lub nowoczesnym charakterze. Do wnętrz klasycznych, eko i skandynawskich dobrym wyborem będzie fotel gabinetowy drewniany, a do wnętrz vintage i eklektycznych można wybrać fotel gabinetowy retro.

Cena – wpływ na cenę fotelu gabinetowego ma zastosowany materiał, marka i design, dlatego jej zróżnicowanie jest ogromne. Warto porównywać ceny i różnorodne rozwiązania, by nie przepłacać bez potrzeby.

Fotel gabinetowy to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia miejsca pracy. Od jego ergonomii i jakości wykonania zależy komfort pracy, produktywność, a nawet zdrowie kręgosłupa. Decyzja o zakupie powinna być przemyślana i poprzedzona zorientowaniem się w różnorodnych ofertach dostępnych na rynku.