Łóżko dla dziewczynki – jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Podczas zakupu pierwszego łóżka dla dziecka, warto kierować się preferencjami dziecka. To przecież jemu powinno się ono podobać. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jaki wybór będzie najlepszy?

Jakie łóżko do pokoju dla dziewczynki?

Długi i komfortowy sen ma bardzo duży wpływ na samopoczucie oraz jakość funkcjonowania dziecka. Dobry sen nie będzie możliwy bez ergonomicznego łóżka, które cechuje się wygodą. Pierwsze łóżeczko wybierają rodzice, kiedy dziecka nie ma jeszcze na świecie. Zazwyczaj wybór pada na tradycyjne i proste łóżeczko szczebelkowe, gdyż umożliwia ono wykładanie szczebelek i zapewnia komfort i wygodę dziecku. Regulacja i modyfikacja łóżeczka umożliwia manewrowanie materacem oraz ustalanie odpowiedniej wysokości. Taki mebel może służyć dziecku nawet kilka lat. Kolejne łóżeczko zazwyczaj dziecko wybiera już samodzielnie. Warto zadbać o to, aby było ono nie tylko wygodne i ergonomiczne, ale również o to, by cieszyło dziecko i podobało mu się. Dzięki temu znacznie chętniej będzie się w nim kładło i spędzało czas. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu łóżka dla dziewczynki?

Oczywiście wymarzony kolor i wygląd łóżeczka to nie jedyne kryterium, jakimi rodzice powinni kierować się podczas zakupu. Musi być ono wykonane dodatkowo z wytrzymałych materiałów, do których najczęściej zaliczamy płytę MDF, drewno oraz wszelkie tworzywa sztuczne. Dobrym wyborem będzie łóżeczko sosnowe, które zostanie pokryte atestowaną farbą w wybranym kolorze. Dzięki temu zyskamy solidne łóżko w wymarzonym przez dziecko kolorze. 

Łóżko dla dziewczynki

Ważny jest też rozmiar mebla. Należy dopasować go przede wszystkim do wagi oraz wzrostu dziecka. Nie należy kupować zbyt małego łóżka. Nieco większy rozmiar pozwoli nie tylko na dłuższe wykorzystywane łóżeczka, ale również na lepszą cyrkulację powietrza. 

Łóżka dziecięce mogą mieć również dodatkowe funkcje, takie jak wysuwane boki, które zabezpieczą dziecko przed upadkiem w razie wiercenia się podczas snu. W małym mieszkaniu świetną opcją będzie zakup łóżeczka z dodatkowym pojemnikiem do przechowywania pościeli. Dzięki temu zaoszczędzić można sporo miejsca, a wolną przestrzeń przeznaczyć na kącik zabaw lub miejsce do nauki dla dziecka.

Najciekawsze propozycje łóżek dla dziewczynki

Propozycje dla dziewczynek dostępne są najczęściej w wersji pastelowej, białej oraz różowej. Ogromny wybór mebli na rynku sprawi, że każda mała dama znajdzie mebel dostosowany do swoich potrzeb oraz preferencji. Do najpopularniejszych łóżek wybieranych przez dzieci i przez rodziców należą:

  • Łóżeczka dla dziewczynki z domkiem- Które cechują się nienudną konstrukcją, tapczanem z wysuwanym pojemnikiem oraz zabudowanym domkiem z dachem, w którym dziecko może się bawić. 
  • Łóżeczka z baldachimem- Charakteryzujące się niebanalnym designem,
  • łóżeczka typu zamek- Meblem zazwyczaj duży, umożliwiający nie tylko wypoczynek, ale i zabawę,
  • łóżeczka dla dziewczynki księżniczka- Posiada zagłówki i wykończenia oraz urozmaicone jest dodatkowymi elementami dekoracyjnymi.