Modem bezprzewodowy ma zwykle zasięg 30 metrów. Wiele czynników może obniżyć zasięg i sygnał. Wystąpienie zakłóceń jest możliwe ze względu na: metal, grube ściany, sygnały z innych urządzeń wykorzystujących częstotliwości bezprzewodowe (telefony komórkowe, kuchenki mikrofalowe). Oto kilka prostych sposobów na zwiększenie sygnału WiFi.

Zminimalizuj użycie urządzeń 2,4 GHz

Najczęściej przeszkadzają urządzenia gospodarstwa domowego: telefony bezprzewodowe, kuchenki mikrofalowe, systemy bezpieczeństwa, pilot do telewizora. Będziesz musiał wymienić te urządzenia lub wyłączyć je podczas korzystania z Wi-Fi. Aby sprawdzić, które urządzenie zakłóca nasz ruch sieciowy, możesz kolejno wyłączać urządzenia i sprawdzać siłę sygnału.

Przenieś router

Czasami rozwiązanie jest bardzo proste. Musisz tylko znaleźć najwyższy i najwygodniejszy punkt dla modemu. Wybierz najwyższy punkt modemu, aby zwiększyć efektywny zasięg transmisji. Im wyżej, tym lepiej. Spróbuj umieścić go pośrodku pokoju, aby uzyskać większy zasięg. Jeśli to możliwe, zbliż urządzenia do sieci. Odsuń się od metalu: żelazne półki, pudełka i tym podobne. (Jeśli korzystasz na przykład z laptopa). Odsuń się od radiotelefonów, kuchenek mikrofalowych.

Zmień tryb rozgłaszania routera

Wybierz nowy standard 802.11 N w ustawieniach modemu, jeśli jest obsługiwany. 802.11 N oferuje znacznie większy zasięg i siłę sygnału niż urządzenia 802.11 a / b / g. Aby mieć funkcję zmiany transmisji 802.11N, musisz zalogować się z uprawnieniami superadministratora).

Przełącz kanał routera na wolny

Modemy działają na kanałach od 1 do 11. Zmiana kanału pozwoli routerowi na stworzenie wyraźnego sygnału między innymi urządzeniami bezprzewodowymi. Aby przetestować w pomieszczeniu, na którym kanale znajduje się sieć Wi-Fi, możesz skorzystać z programu Acrylic.

Wzmocnij moc transmisji routera

Przeczytaj instrukcję dotyczącą prawdopodobieństwa opcji xmit, mocy twojego modemu: ilości energii, jakiej używa do transmisji sygnału. Możesz zwiększyć tę liczbę do 45 (mW). Należy pamiętać, że istnieje ryzyko przegrzania lub uszkodzenia routera. Poszukaj ustawienia mocy transmisji i zwiększ ją. Na pierwszym zdjęciu wybierz Wysoki. Po drugie ustaw maksymalną wartość na 20.

Zmień standardową antenę routera

Znajdź inną antenę ze starego routera, jeśli jest mocniejsza i wymień ją, co zapewni większą moc. Nie wszystkie routery pozwalają na odkręcenie zwykłej anteny.

Stwórz ukierunkowaną falę wi-fi

Skieruj swoją sieć Wi-Fi nie na 360 stopni, dzięki czemu reszta fal zostanie odbita i skierowana w jednym kierunku, co będzie miało niewielki wpływ. Najlepiej sprawdza się, gdy trzeba podłączyć dwa routery działające w trybie WDS, repeater.

Zainstaluj repeater

Rozszerza sieć odbieranego sygnału. Repeater pobiera sygnał z modemu i wzmacnia go, aby zwiększyć zasięg. Sprzedawany jako blok, który po szybkiej konfiguracji należy podłączyć do gniazdka. Wiele routerów ma opcję „Repeater”. Podłącz wzmacniacz, konkretnie do modemu. Wzmacniacz jest lepszy niż repeater. Ten wzmacnia tylko siłę sygnału, a nie siłę zasięgu, czego nie można powiedzieć o wzmacniaczu. Użyj dwukierunkowego „Boostera”, aby zwiększyć prędkość.