Kamery ar - zwane także kamerami samochodowymi, samochodowymi rejestratorami wideo – to urządzenia, które instalujesz w swoim samochodzie. Istnieje wiele powodów, dla których są one przydatne. Jakie funkcje należy wziąć pod uwagę przy zakupie odpowiedniego rozwiązania. Te mogą się nieco różnić, a to, które z nich jest najważniejsze, zależy od twoich preferencji. Może jesteś rodzicem, który martwi się zachowaniem nowego nastoletniego kierowcy w domu za kierownicą. Prowadzisz małą firmę z flotą dostawczą? Czy chcesz po prostu mieć w samochodzie kamerę wideo, aby chronić się w przypadku wykroczenia drogowego?

Przeznaczenie

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby pamiętać, że większość kamer samochodowych jest głównie przeznaczona do nagrywania, gdy samochód jest w ruchu. Jeśli bardziej zależy Ci na pilnowaniu pojazdu, gdy jest on zaparkowany, prawdopodobnie lepiej będzie ci służyć prosta kamera zasilana bateryjnie. Większość kamer samochodowych jest zasilana przez pojazd, w którym są zainstalowane, za pomocą adaptera do zapalniczki samochodowej (12 V). Większość z tych, które mają akumulatory, będzie w stanie nagrywać tylko przez krótki okres, często kilka minut, czasem godzinę, po wyłączeniu samochodu. Zestawy Hardwire są dostępne dla niektórych modeli, ale ważne jest, aby pamiętać, że będą one pobierać energię z akumulatora samochodu, który może się w efekcie całkowicie rozładować, jeśli zostanie pozostawiony na dłuższy czas. Mogą również wymagać profesjonalnej instalacji.

Podstawy

Jest kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupów, niezależnie od aplikacji. Im szersze pole widzenia przedniego aparatu, tym lepiej. Równie ważna, jeśli nie ważniejsza, jest szybkość klatek aparatu. Ponieważ kamera będzie nagrywać wideo w ruchu, zwłaszcza na autostradach, urządzenie musi mieć możliwość nagrywania bez pomijania klatek lub zbyt dużego rozmycia ruchu. Niektóre tańsze urządzenia mogą nagrywać dużo gorszej rozdzielczości. Z reguły kamera samochodowa powinna nagrywać co najmniej 30 fps.

Większość elektroniki podaje minimalne i maksymalne temperatury pracy w swoich specyfikacjach. W większości przypadków je ignorujemy. Kupując kamerę samochodową, warto zwrócić na to szczególną uwagę, zwłaszcza jeśli mieszkasz w regionie, w którym panują szczególnie wysokie lub niskie temperatury. Nie każda kamera samochodowa jest zaprojektowana tak, aby wytrzymać letnie upały, zwłaszcza w zamkniętym samochodzie. Wytrzymałość na ekstremalne temperatury może ograniczyć niektóre funkcje dostępne w urządzeniu, takie jak wbudowane ekrany lub baterie.

Jak zamontujesz kamerę?

Może się to wydawać oczywiste, ale może zasługiwać na chwilę zastanowienia. Czynniki środowiskowe, takie jak ciepło i wilgotność, mogą sprawić, że montaż na przedniej szybie będzie niepraktyczny. Jeśli twój pojazd jest w leasingu, możesz nie chcieć używać trwałego kleju na desce rozdzielczej. W większości przypadków możesz później wymienić uchwyt, ale warto poświęcić chwilę, aby zobaczyć, co jest dołączone do każdej rozważanej kamery.

Niektóre ekrany są zwykle wbudowane w korpusy kamer samochodowych. Pozwalają nie tylko przeglądać wideo, ale także zmieniać ustawienia, takie jak częstotliwość zapisywania plików wideo przez urządzenie. Większość ma tylko minimalną zintegrowaną pamięć, a zamiast tego polega na karcie SD do zapisywania wideo. Jeśli chcesz przejrzeć swoje nagrania i informacje o podróży, wyjmij kartę i przeczytaj ją na komputerze za pomocą dołączonego oprogramowania lub, w przypadku bardziej podstawowych urządzeń, odtwarzacza wideo innej firmy.

Ranking kamer

Navitel R700 GPS DUAL

2. Mio MiVue798 Dual

3. Xblitz Z4

4. BlackVue DR900S-2CH

5. Prido i7 Pro